Laserowe usuwanie owłosienia
Jesteś już zmęczona czasochłonną i bolesną depilacją woskiem? A może golenie włosków tradycyjną maszynką prowadzi do powstawania na Twojej skórze czerwonych krostek i nieestetycznych podrażnień? Proponujemy alternatywę dla klasycznych metod depilacji w postaci zabiegu laserowego usuwania owłosienia. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat metody trwałego pozbycia się niechcianych włosków.
Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?
Używany podczas zabiegu laser emituje wiązkę światła, która przenika przez skórę aż do melaniny, czyli barwnika znajdującego się we włoskach. Wygenerowane ciepło prowadzi do uszkodzenia mieszków włosowych, dzięki czemu proces wzrostu włosów jest całkowicie zatrzymany lub opóźniony. Ze względu na to, iż włosy rosną w różnym tempie, konieczne jest poddanie się kilku seriom (6-8 powtórzeń) w celu uzyskania idealnie gładkiej skóry.
Zabieg charakteryzuje się najwyższą efektywnością u osób z ciemnymi włoskami i jasną karnacją. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Pojedyncza wizyta trwa od 15 do nawet 60 minut w zależności od rodzaju depilowanej partii ciała.
Jakie są wskazania do depilacji laserowej?
Najczęściej kobiety decydują się na trwałe usunięcie owłosienia ze względów estetycznych i praktycznych. Zabieg pozwala bowiem cieszyć gładką skórą bez konieczności regularnego używania maszynki czy wosku. To spora oszczędność czasu i w dłuższej perspektywie również pieniędzy. Laserowe usuwanie owłosienia może okazać się także pomocne w walce z różnymi problemami skórnymi, pojawiającymi się właśnie przy stosowaniu tradycyjnych metod depilacji. Poniżej omawiamy medyczne i estetyczne przypadki, w których warto rozważyć poddanie się depilacji laserowej.
Wrastające włoski i zapalenie mieszków włosowych
To problem, który pojawia się zwykle już po kilku dniach od mechanicznego golenia. Rosnące włoski nie mogą przebić się przez skórę, co przyczynia się do powstawania obrzęku, zaczerwienienia i bolesnego stanu zapalnego. Dodatkowo skóra po goleniu piecze i swędzi. Po wygojonych rankach często pozostają nieestetyczne blizny.
Ciemne i czerwone krosty po goleniu
Po goleniu na nogach mogą pojawić się czarne kropki, które są najczęściej wynikiem nieprawidłowego usuwania włosków lub stosowania starych, nienaostrzonych maszynek. Z takim problemem zwykle zmagają się osoby z czarnymi, grubymi włoskami. U nich tradycyjne techniki golenia nie są zbyt skuteczne. U niektórych osób występują z kolei czerwone kropki, tzw. strawberry legs, które świadczą o stanie zapalnym. Ten problem dotyczy osób z jasną karnacją i cienkimi włoskami. W obu przypadkach, mimo usunięcia niechcianego owłosienia, kobiety nie mogą cieszyć się piękną i gładką skórą.
Nadmierne owłosienie
Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana w przypadku osób zmagających się z nadmiernym owłosieniem, znanym także pod pojęciem hirsutyzmu. Jest to problem zdrowotny, za który najczęściej odpowiada genetyka, a także choroby tarczycy oraz nieprawidłowa gospodarka hormonalna związana z podwyższonym poziomem androgenów.
Depilacja laserowa — jakie obszary ciała można depilować?
Usługa dotyczy niemal każdej części ciała, z której chcemy trwale pozbyć się nadmiernego owłosienia. Depilacja laserowa może więc dotyczyć takich obszarów ciała jak twarz, nogi (uda i łydki), ręce, pachy, bikini, brzuch, pośladki, klatka piersiowa, plecy i kark. Z zabiegu depilacji laserowej mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
Jeśli chcesz poddać się laserowej depilacji owłosienia, pamiętaj, aby skorzystać z usług sprawdzonego i polecanego przez innych gabinetu kosmetycznego. To ważne, aby zabieg był wykonywany przez eksperta, który zadba o Twoje bezpieczeństwo i komfort. Mieszkańcy Jaworzna mogą skorzystać z usług renomowanego studia Body Evolution. W ofercie gabinetu jest dostępny zabieg depilacji laserowej twarzy i ciała z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń. Kosmetolog przed wykonaniem usługi przeprowadzi z klientem specjalistyczny wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań, a także omówi zalecenia pozabiegowe.